» Dedolight DPEYESET

Dedolight DPEYESET

Dedolight DPEYESET
Mnoho z produktů Dedolight vzešlo z diskusí kameramanů, světelných designerů a osvětlovačů. To platí i pro Dedolight DPEYESET, za kterým stojí Julio Macat, hlavní kameraman filmů jako Sám doma, Nesvatbovi nebo Medvídek Pú. Julio ve svých filmech miluje zvýraznění očí herců. Dříve pro tento efekt používal Dedolight s klapkami, ale výsledek nebyl úplně dokonalý. To vedlo k myšlence vytvoření speciálních filtrů, jejichž účelem je změkčení okrajů stínu v různých stupních, aniž by způsobily mnoho rozptýleného světla. Po tomto kameranovi byl celý set i interně pojmenován „Juliovy oči“.

Dedolight DPEYESET je sada tří filtrů a jednoho držáku. Filtry vytváří zářící rozptýlené světlo s měkkými hranami. Každý filtr má mírně odlišný účinek a je očíslovaný čísly 1 až 3.

Filtr #1 je nejslabší a jeho efekt není moc znát. Pouze lehce zmírní okraj stínu. Filtr #3 je nejsilnější. Jeho použitím lze dosáhnout jemného a plynulého přechodu světla do stínu. Účinnost filtrů lze zvýšit i jejich kombinací či pomocí zaostřovacího rozsahu projekční čočky.

Držák pojme najednou i všechny tři filtry, díky čemuž je k dispozici až 7 různých variant změkčení okrajů stínů. Držák lze nasadit na tyto vybrané projekční čočky:

  • DPL60M
  • DPL85M
  • DPLZ120M
  • DPLZ150M
  • DPL185M
  • DP400-185

Set se úspěšně používá nejen v portrétní fotografii, ale také při fotografování reklamy či produktové fotografii.

Pro vytvarování obdélníku, kterým nasvítíte oči, potřebujete clony Dedolight DPFS.

Váha setu je 99 gramů. Cena 56 EUR bez DPH.

 

Up