» Dedolight DLED7-BI

Dedolight DLED7-BI

dedolight-dled7-bi

Focusovací 70W světlomet Dedolight DLED7-BI s LED technologií. Některé weby či prospekty uvádí 90W, ale serioznější je uvést 70W. Světlomet je opatřený aktivním chlazením, které chladí LED chip na cca 70 °C a zabraňuje tak jeho poškození, ke kterému dochází při teplotách nad 85 °C. Díky podchlazení navíc prodlužuje jeho životnost. Po skončení životnosti chipu ho lze za cca 3000 Kč vyměnit.

Plynulá regulace barevné teploty v rozmezí 2700 – 6500 K. Kromě bi-color provedení, díky kterému můžete přizpůsobit barevnou teplotu okolnímu prostředí, patří mezi hlavní výhody světlometu možnost napájení z bateriového zdroje. Ve spojení s kompaktními rozměry se tak jedná o dokonalého parťáky na cesty a svícení v exteriéru.

Mezi časté otázky patří srovnání s ryze tungstenovou hlavou Dedolight DLH4. V modrém světle můžete od DLED7 očekávat výkon cca 150 W, což je srovnatelný výkon jako nabízí DLH4 ve žlutém světle. Ve žlutém světle je výkon cca 100 W, tzn. o něco slabší, než nabízí DLH4. Nutno dodat, že pokud byste chtěli konvertovat DLH4 na modré denní světlo, ztratíte tím cca 40 % výkonu. Silnou stránkou DLED7 z hlediska výkonu je tedy svícení v modrém denním světle.

Co mají DLED7 a DLH4 společné je příslušenství. Na světlometech je identický bajonet, takže můžete používat identické klapky, projekční nástavec atd.

Abyste mohli s DLED7-BI svítit ve studiu, potřebujete minimálně toto příslušenství:

  • trafo 230V DLPS36-100

Pro svícení v exteriéru potřebujete:

  • stmívač na baterii DT7-BI-BAT
  • držák Vmount baterie DLBCA2-V
  • Vmount baterii Lith95 95Wh

Výhodou baterie Lith95 je, že ji můžete mít v příručním zavazadle na palubě letadla.

Cena samotného světlometu je 1 016 EUR bez DPH.

Up