» Dedolight

Dedolight

Dedolight je prémiová značka osvětlovací techniky vyráběná s německou precizností v Mnichově. Světla Dedolight jsem dlouho hledal, náhodou objevil a bez výhrad si je zamiloval. Mým fotkám dodávají jak dramatičnost tvrdého divadelního osvětlení, tak půvab a lichotivost měkkého světla. Můžete si je u mě vyzkoušet, pronajmout nebo i koupit.

Dedolight je jedinečný systém profesionálního studiového vybavení, který získal řadu ocenění, mimo jiné i „Oscara“ ve světě fototechniky – Scientific & Engineering Award – cenu udělovanou The Academy of Motion Picture Arts & Sciences. Jedná se o techniku vysoce ceněnou mezi profesionálními fotografy i kameramany.

Výhody systému Dedolight

  • Patentovaná optika. Žádná jiná značka světel na světě nemá tak promyšlený systém optických členů. Z této konstrukce plyne celá řada dalších výhod.
  • Kompaktní rozměry. Světla Dedolight jsou malá, snadno je schováte modelce například za hlavu.
  • Vysoký výkon. Díky 3 čočkám dokáže Dedolight dostat ze žárovky daleko vyšší výkon, než světlo jiné značky. Například ze 150W žárovky dostane zhruba 300W. Snížíte pořizovací náklady na žárovky i spotřebovanou energii.
  • Rovnoměrně rozložený jas a barvy. Jas a barvy ve světelném kuželu jsou dokonale rozložené, na rozdíl od většiny jiných značek. Pořídíte dokonalejší snímky.
  • Precizní kontrola nad světlem. Se světly jste schopni precizně nasvítit pouze požadované místo. Je jedno jestli čtverec, obdélník či kruh. Přechod mezi světlem a stínem může být plynulý či dokonale ostrý. Oceníte, až budete potřebovat nasvítit třeba jedno kolečko na angličáku.
  • Modularita. Systém je rozšiřitelný o celou škálu příslušenství. Gobo projekce, oční filtry, irisová clona, různé druhy klapek, úchytek atd.

Technika Dedolight není u nás zatím příliš rozšířená. V současné době nenajdete v České republice jiný ateliér či obchod, ve kterém je k vidění tolik světel a příslušenství Dedolight. Tento kompaktní systém si u mne můžete nezávazně prohlédnout a vyzkoušet, výhodně koupit, ale i pronajmout.

Dedolight na zkoušku

Dedolight je pro mě srdeční záležitost, dokážu vám o světlech dlouho nadšeně vyprávět. Ale nejlepší bude, když se na ně přijedete podívat ke mně do ateliéru, který slouží zároveň jako showroom techniky Dedolight. Pokud vám nestačí pár zkušebních fotek, přihlaste se ke mně na workshop glamour focení nebo osvětlování.

Pronájem techniky Dedolight

Kompletní sadu svých světel Dedolight a příslušenství vám rád pronajmu spolu s ateliérem, nebo i samostatně – na 1 den i delší časové období. Stačí zaplatit výpůjční poplatek a složit vratnou zálohu zhruba ve výši ceny zapůjčené techniky.

Prodej techniky Dedolight

Zatímco jinde mají 2 nebo 3 základní světla Dedolight, u mě vybíráte z kompletního sortimentu této prémiové německé značky. Díky vynikajícím vztahům s německou centrálou vám můžu zaručit výhodnější cenu než ve kterémkoli jiném českém obchodě. Samozřejmostí je standardní záruka a možnost odpočtu DPH.

Technika k vyzkoušení a k pronájmu

Seznam Dedolight techniky a gobo vzorů Rosco, které jsou v ateliéru k vidění či pronájmu:

Tvrdé světlo DLH4
4 ks DLH4 tvrdé světlo
4 ks DT24-1E trafo
3 ks DBD8 klapka
4 ks DFH držák gelových filtrů
1 ks DGCOL sada gelových filtrů
1 ks DFT30 30cm difuzér
1 ks DLTFH držák difuzéru
Projekce
2 ks DP1.1 projekční nástavec
1 ks DPL50M 50mm objektiv
1 ks DPL85M 85mm objektiv
1 ks DPL150M 150mm objektiv
1 ks DPIR irisová clona
1 ks DPEYESET oční filtr
1 ks DPFS clona
1 ks DPGH držák GOBO filtrů
GOBO vzory Rosco (DPG)
1 ks 71055 Sunburst Flowers
1 ks 77227 Christmas Tree Complete
1 ks 77392 Geometrics 2
1 ks 77527 Bricks
1 ks 77920 Clock Face
1 ks 78081 Horoscope
1 ks 78082 Compass
1 ks 78126 Love
1 ks 78221 Scattered Light
1 ks 79011 Distorted Double Hung
Měkké světlo DLH1x150 a příslušenství
1 ks DLH1x150 měkké světlo
1 ks DSBSXS mini soft box
1 ks DLGRIDXS mřížka
Měkké světlo DLH4x150 a příslušenství
1 ks DLH4x150 měkké světlo
1 ks DT4x150E trafo
1 ks DLPA5 softbox
1 ks DLPA5G mřížka
Ostatní
5 ks DST stativ
1 ks DSTFX prodloužení stativu
1 ks DSCXLW taška

Moje cesta k Dedolight

Začínal jsem jako spousta jiných fotografů. Koupil jsem si fotoaparát s objektivy, a tím to na dlouhou dobu skončilo. Po delší době se v mé výbavě objevil externí blesk a já čím dál uvažoval o studiových světlech. Deštnících. Softboxech. Věděl jsem, že existují dva typy světel: záblesková a trvalá. Trvalá jsem vnímal jako pravěk, všichni přece dnes blýskají. Bez nějakého extra zkoumání a rozmyslu jsem si proto pořídil záblesky, deštníky a softboxy. Světla svítila, blikala a také občas zlobila. Tu to blýsklo, tu to neblýsklo, někdy člověk chvilku čekal, než se dobila… Všechno to vybavení mi doma zabíralo dost místa a žádný velký citová vztah jsem k němu neměl.

Jednoho dne jsem objevil na internetu úžasné fotky. Neuměl jsem si představit, že bych něco takového dokázal vyfotit s tou svou výbavou. Pátral jsem dál, objevil jsem další ukázky a značku Dedolight. Od té doby jsem Dedolight strašně chtěl. Navíc jsem díky tomu natrefil na fotografie Jiřího Růžka, který je v Čechách považován za jednoho z nejlepších (u)glamour fotografů. I on měl podobný příběh: Začínal se záblesky, fotilo to, svítilo to, nuda. Vše prodal a koupil si jedno jediné světlo Dedolight DLH4. A s ním fotí většinu svých úžasných fotek. To světlo je nezaměnitelné, připomíná divadelní osvětlení. Postupně jsem našel i další zajímavé fotografy, kteří používají tuto techniku, a začal sledovat jejich práci. Andrey Razoomovsky. Ilya Rashap. Eduard Kraft. No a také se mi líbil citát dalšího českého umělce Roberta Vana, který pronesl: „Když se v přírodě blýská, bohové jsou nasraní.“ :)

V roce 2015 na Vánoce jsem si dopřál první Dedolight. Pak jsem se vybavil druhým světlem. Třetím. No a dnes jich mám šest a k tomu celou řadu dalšího příslušenství. Veškerou blikací techniku jsem prodal a dnes jsem nejvíc „Dedolight-vybaveným“ fotografem v České republice. Dedolight se stal mojí srdeční záležitostí.

Up